מורים חוקרים
תכנית מורים-חוקרים פועלת בתווך שבין האוניברסיטה ומערכת החינוך בירושלים. אנשי התכנית, הם דוקטורים במדעים, העוסקים במחקר פעיל באוניברסיטה ובמקביל מלמדים תלמידי תיכון במגמות המדעים.
התכנית יצאה לדרך בשנת הלימודים 2014 -2013 כפילוט, ביוזמת פרופ' נטלי בלבן ופרופ' ערן שרון, בגיבוי דיקן הפקולטה למדעי הטבע ובתמיכת מינהל חינוך ירושלים (מנח"י).
מטרות התכנית:
-
לספק מענה לבעיית המחסור במורים למדעים בירושלים
-
לשמר חוקרים מצטיינים במדעים בעבודת המחקר באוניברסיטה
-
לחזק את גישת החקר בהוראת המדעים בבתי הספר התיכוניים
-
לחשוף תלמידים ממגוון אוכלוסיות לפעילות המדעית באוניברסיטה
-
לפתח את קשרי הקהילה-אקדמיה
שנת תשפ"ג היא השנה התשיעית בה פועלת התכנית ומלמדים בה 15 מורים-חוקרים ב 16 תיכונים. המורים מלמדים מתמטיקה, פיזיקה, כימיה וביולוגיה. לתכנית חשופים מעל 600 תלמידים ברחבי העיר.
תכנית מורים חוקרים הנה בשיתוף עם קרן טראמפ, מנהל חינוך ירולשים והרשות לפיתוח ירושלים (הרל"י).