אירועים

7cf9004aba36eada1e13b07ac0d35bb0

שבוע המדע

אוכלוסיית העולם גדלה בקצב של 2% בשנה. האתגר העומד כיום בפני החקלאות הוא יצור של יותר מזון בפחות משאבים. ישראל היא מדינה פורצת דרך במציאת פתרונות טכנולוגיים חדשניים בתחום זה.  האירוע חוסף את הקהל לתכנים ממגוון תחומי המדעים הנלמדים בפקולטה ויתבסס על חוויה בפועל של המשתתפים. באמצעות מופעי מדע אינטראקטיביים, מגוון סדנאות, סיורים בתשתיות הפקולטה ומפגשים עם מדענים נתוודע למחקר המדעי ולפתרונות טכנולוגיים כחול-לבן. 
תחת המוטו 'מדע לכולם' אנו רואים באירועים לקהל הרחב דוגמת אלו הזדמנות פז לעורר סקרנות וענין בנעשה בין כתלי האקדמיה ולשחרור המדע מכל הקשר אליטיסטי . אתם מוזמנים להצטרף! אצלנו החוויה היא מדע!

ליום המדע הישראלי 2021

לאתר שבוע המדע 2018

 


שבוע היזמות העולמי בירושלים

האוניברסיטה העברית לנוער שותפה לאירוע הכללי המנוהל על ידי HUJI Innovate ומציגה לתלמידי ובוגרי תכניותיה השונות...
 


ליל המדענים והמדעניות האירופי בישראל

ליל המדענים, בשיתוף משרד המדע והאיחוד האירופי, הוא לילה של פעילויות מדע לקהל הרחב במוסדות המחקר ובמוזיאוני המדע ברחבי הארץ. 

אירועי ליל המדענים נערכים מידי שנה בראשית הסתיו. בדרך כלל בחודש ספטמבר. החל משעות אחר הצהריים, פותחים מוסדות המחקר ומוזיאוני המדע ברחבי הארץ את שעריהם לקהל הרחב ומצייעים מפגשים בגובה העיניים עם מדענים ומדעניות, סיורים במעבדות, הרצאות, הופעות, ניסויים, סדנאות חווייתיות ופעילויות מדע לילדים. הפעילויות מותאמות למגוון גילים. הכניסה לכל האירועים ללא תשלום.  

לאתר ליל המדענים והמדעניות 2020 המקוון הראשון 

לאתר ליל המדענים והמדעניות האירופי בישראל 2019

אתם זוכרים את סדנת הקריקטורות של פרופ' מישל קישקה? רוצים לראות כמה מהתוצרים?  הקליקו כאן!

לאתר ליל המדענים 2018
 


כנס מאורות

האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה והאוניברסיטה העברית לנוער של האוניברסיטה העברית, בתמיכתה הנדיבה של קרן ירושלים, מפיקות את כנס "מאורות" המוקדש למדע ולמדע בדיוני. הכנס כולל הרצאות, פאנלים וסדנאות שיעסקו בילדים, מתבגרים ובוגרים במציאות ובספרות, בכדור הארץ ובעולמות אחרים.  

לאתר כנס 2019