מבנה האוניברסיטה העברית לנוער

 

מבנה האוניברסיטה העברית

מבנה האוניברסיטה העברית לנוער

 

תחת הרשות לקהילה ולנוער פועלות מספר יחידות

.

.

 

מרכז נוער שוחר מדע ע"ש יוסף מאירהוף

מרכז נוער שוחר מדע ע"ש יוסף מאירהוף באוניברסיטה העברית בירושלים פעיל מזה כשלושים שנה ומתמחה בחינוך אקדמי לנוער מכל המגזרים בחברה הישראלית, תחת המוטו 'מדע לכולם'. אנו מבקשים לקדם מחשבה עצמאית וביקורתית, סקרנות ויצירתיות בדור הבא על ידי חשיפה לתכנים ממגוון תחומי מדע ודעת.

ייחודנו טמון בשיטות הלימוד שלנו המפותחות מחדש לכל סוג של קהל יעד בהתאם לצרכיו ומאפייניו ובהתבסס על חוויה של התנסות בפועל של המשתתפים. גישה זו נובעת מהתובנה כי על מנת שתהליך הלמידה יהיה אפקטיבי, עליו להיות מבורך, רצוי , מעורר מחשבה ומהנה.
פעילויות בנוער שוחר מדע כוללות קורסים וחוגים, ימי עיון לכיתות ולקבוצות ומחנות מדע בחופשות החגים והקיץ. בשיתוף פעולה עם ארגונים חברתיים, קרנות פרטיות וחברות מסחריות, מפיק המרכז גם פרויקטים ספציפיים וכן אירועים לילדים, לנוער ולמשפחות.

.
 
למעבר לאתר נוער שוחר מדע
 
.
 
נוער שוחר מדע
 
 
.

מרכז המעבדות למדעים ע"ש בלמונטה

מרכז המעבדות למדעים ע"ש בלמונטה של האוניברסיטה העברית בירושלים פועל מזה 20 שנה לקידום החינוך למדעים ולטיפוח המצוינות בקרב בני הנוער.
המרכז שוקד על פיתוח מתמיד של תוכניות חדשניות לעידוד ולהעמקת העניין במדעים ועל חשיפת תלמידי המדעים בתיכון לחזיתות המחקר המדעי תוך ליווי תוכנית הלימודים הפורמלית. 
לרשות התלמידים ומוריהם עומד מערך מעבדות מתקדמות ברמה מחקרית בתחומי מדעי החיים, הכימיה, הפיזיקה והסביבה וצוות חוקרים ומיטב תלמידי המחקר של האוניברסיטה.
לתלמידים מצטיינים ובעלי מוטיבציה גבוהה אנו מציעים תוכניות מיוחדות במגוון תחומים שחלקם לא מהעולם הזה (ממש כך!).

 

.

למעבר לאתר מעבדות בלמונטה

.

 

מעבדות בלמונטה

.

 

 

בית ברטר - ישן

בית ברטר למדע נחנך ב-2005 בקמפוס אדמונד י' ספרא של האוניברסיטה העברית בגבעת רם. 
הבית הוקם ע"י הקרן לירושלים בתרומת ארנסט ברטר המנוח.
בית ברטר מארח קבוצות תלמידים ומורים מחוץ לירושלים, הלוקחות חלק בתוכניות הדרכה של מרכזי האוניברסיטה העברית ולנוער, קבוצות ונוער מהארץ ומחו"ל הבאות להשתתף בסדנאות מדע בחודשי הקיץ.

.

למעבר לאתר

 

.

בית ברטר מארח קבוצות תלמידים ומורים מחוץ לירושלים, הלוקחות חלק בתוכניות הדרכה של מרכזי הרשות לקהילה ולנוער

.

 

 

מוזיאון שדרות טבע וגלריות

"מוזיאון שדרות טבע וגלריות" הינו המוזיאון הפתוח של הקמפוס ע"ש אדמונד י' ספרא שבגבעת רם.  המוזיאון נוסד בשנת 2003  ביוזמתו ובניהולו של פרופ' ג'ף קמחי והוא מציע לבני כל הגילאים מגוון חוויות, הקשורות בתולדות הטבע של ישראל, במדע ובחשיבה המחקרית. הביקור ב"שדרות טבע וגלריות" הוא שילוב של לימוד והנאה באווירה המיוחדת של הקמפוס, המאפשר להתקרב אל עולם הטבע, ולהכירו ממבט אחר: מפגש עם הדינוזאור הישראלי וחבריו, היכרות עם גזע עץ בן יותר מ-2000 שנה, גינת האבולוציה של הצמח, טיילת עץ בחורשה, שביל הציפורים, שביל עצים ועוד...
רוב האזורים, ובהם ה"טיילת", נגישים לכיסאות גלגלים.

ישנו ספר הדרכה באנגלית על עצים בקמפוס "50 Tree Tales" שניתן להשיגו בחנות הספרים אקדמון שבקמפוס. בנוסף, קיים סיור עצים קולי מודרך בעברית שניתן להוריד מאתר www.jerusalemp3.com 

המוזיאון הוסיף שילוט בכמה בתצוגות החוץ שלו, על מנת לאפשר למבקרים לבקר עצמאית ללא הדרכה ובחינם בכל ימות השבוע.

.

למעבר לאתר

.

שדרות טבע וגלריות

.