אירועים

 

לאירועים קודמים

ליל המדענים האירופי  

ליל המדענים, בשיתוף משרד המדע והאיחוד האירופי, הוא לילה של פעילויות מדע לקהל הרחב במוסדות המחקר ובמוזיאוני המדע ברחבי הארץ. 

אירועי ליל המדענים נערכים מידי שנה בראשית הסתיו. בדרך כלל בחודש ספטמבר. החל משעות אחר הצהריים, פותחים מוסדות המחקר ומוזיאוני המדע ברחבי הארץ את שעריהם לקהל הרחב ומצייעים מפגשים בגובה העיניים עם מדענים ומדעניות, סיורים במעבדות, הרצאות, הופעות, ניסויים, סדנאות חווייתיות ופעילויות מדע לילדים. הפעילויות מותאמות למגוון גילים והכניסה לכל האירועים ללא תשלום.  

 

כנס מאורות

האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה והאוניברסיטה העברית לנוער של האוניברסיטה העברית, בתמיכתה הנדיבה של קרן ירושלים, מפיקות את כנס "מאורות" המוקדש למדע ולמדע בדיוני. הכנס כולל הרצאות, פאנלים וסדנאות שיעסקו בילדים, מתבגרים ובוגרים במציאות ובספרות, בכדור הארץ ובעולמות אחרים.  לאתר הכנס

 

שבוע המדע

אוכלוסיית העולם גדלה בקצב של 2% בשנה. האתגר העומד כיום בפני החקלאות הוא יצור של יותר מזון בפחות משאבים. ישראל היא מדינה פורצת דרך במציאת פתרונות טכנולוגיים חדשניים בתחום זה.  האירוע חוסף את הקהל לתכנים ממגוון תחומי המדעים הנלמדים בפקולטה ויתבסס על חוויה בפועל של המשתתפים. באמצעות מופעי מדע אינטראקטיביים, מגוון סדנאות, סיורים בתשתיות הפקולטה ומפגשים עם מדענים נתוודע למחקר המדעי ולפתרונות טכנולוגיים כחול-לבן. 
תחת המוטו 'מדע לכולם' אנו רואים באירועים לקהל הרחב דוגמת אלו הזדמנות פז לעורר סקרנות וענין בנעשה בין כתלי האקדמיה ולשחרור המדע מכל הקשר אליטיסטי . אתם מוזמנים להצטרף! אצלנו החוויה היא מדע!